Proč si pořídit tepelné čerpadlo iDM – srovnání s běžně prodávanými čerpadly pro nízkoenergetické domy

Tepelná čerpadla
Autor článku Martin Kurovský

vedoucí oddělení tepelných čerpadel

Často se nás ptáte, proč jsou naše tepelná čerpadla ve srovnání s ostatními na trhu spíše dražší. Například u aut jste zvyklí na rozdílné cenové kategorie – od Škody Fabie určitě nečekáte stejné jízdní vlastnosti a komfort jako od Bmw X5. S tepelnými čerpadly je to podobné. V tomto článku najdete konkrétní porovnání technických parametrů tepelných čerpadel iDM se dvěma nejčastěji prodávanými typy tepelných čerpadel pro nízkoenergetické domy.

Autor článku Martin Kurovský

vedoucí oddělení tepelných čerpadel

Topný výkon, faktor a hlučnost

Tepelná čerpadla iDM mají nejvyšší topný výkon/příkon i topný faktor a jsou nejméně hlučná. Podívejte se na data v tabulce. Zajímavá je zejména hlučnost – zvýšením akustického výkonu o pouhé 3 dBA se jeví hlučnost jako dvojnásobná.

Výrobce + typ iDM iPump A 3–11 kW Běžně prodávané tepelné čerpadlo A Běžně prodávané tepelné čerpadlo B
Topný výkon/příkon 5,92 kW/1,35 5,11 kW/1,36 4,9/1,26
Topný faktor A2/W35 (účinnost) 4,37 3,76 3,88
Hlučnost akustický výkon* 45 dBA 54 dBA 59 dBA

Energetická třída, sezónní průměrná účinnost vytápění

Co se týká energetické třídy i sezónní průměrné účinnosti vytápění, jsou na tom tepelná čerpadla iDM nejlépe.

Energetická třída A+++ A+ A+
EU sezónní průměrná účinnost vytápění 176 % 127 % 134 %

Co umí jen iDM?

Jak vidíte, tepelná čerpadla iDM zatím vychází nejlépe ze srovnání parametrů, kterých si u tepelných čerpadel kupující běžně všímají. Naše tepelná čerpadla jsou ale ještě lepší a mají funkcionality, které od přístroje tohoto typu možná ani nečekáte. Jsou praktické a v provozu je náležitě oceníte.

Předpověď počasí a automatická regulace teploty

Tepelná čerpadla iDM jsou navzájem propojená a sdílí si údaje o počasí napříč Evropou. Pokud se chystá náhlá změna venkovní teploty, vaše tepelné čerpadlo o tom ví dostatečně dopředu a dokáže si vyrobit teplo nebo chlad s předstihem do zásobníku z co nejlevnější elektřiny a postupně regulovat teplotu v domě tak, že bez pohledu z okna byste nepoznali, že se je venku něco jinak.

On-line správa v reálném čase

Možná vás to překvapí, ale ani teď, ve 2. desetiletí 21. století, u nás není standard mít možnost ovládat tepelné čerpadlo jednoduše přes internet tak, aby se vámi požadované změny začaly okamžitě dít. Ostatní tepelná čerpadla buď vůbec možnost on-line správy nemají, nebo se vaše on-line požadavky zpracují až s odstupem několika hodiny. Navíc ta tepelná čerpadla, která přes internet ovládat lze, tuto funkcionalitu nemají v základní výbavě a musíte si za ni připlatit. K tepelným čerpadlům iDM dostanete přehlednou a intuitivní aplikaci zdarma a můžete s ní okamžitě začít pracovat. Navíc uchovává data až rok zpětně.

Umí spolupracovat s fotovoltaickou elektrárnou

Ostatní značky tepelných čerpadel nejsou s fotovoltaikou kompatibilní, nebo s ní neumí plně spolupracovat v jednom systému. Když spolupracuje tepelné čerpadlo iDM se sluneční elektrárnou, vždy využívá elektřinu tak, aby to pro vás bylo co nejekonomičtější. Nikdy se vám nestane, že budete pouštět elektřinu zpět do sítě, když bude v domě zároveň třeba chladit, nebo topit.

Ovládání

Čerpadla iDM mají přehledný dotykový displej. U ostatních čerpadel mačkáte, nebo točíte knoflíky.

Design

Tepelná čerpadla iDM vyhrála ocenění Red Dot Design. Oproti běžným čerpadlům jsou jejich venkovní a vnitřní jednotky opravdu hezké – nečekejte žádný větrák s viditelnou vrtulí, ale elegantní designové skříňky.

Zaujala vás tepelná čerpadla iDM? Podívejte se na sestavy, ve kterých je nabízíme.

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla

  • Nižší náklady na topení, chlazení a ohřev vody až o 75 %
  • Garantovaná dotace Nová zelená úsporám až 355 000 Kč
  • Dokonalá souhra dvou technologií

Více o kombinaci

Sdílejte článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Články, které by vás mohly také zajímat